Bize Ulaşın

Günümüzde çevre kirliliğine en çok neden olan unsur atık sulardır. Göller, denizler, akarsular ve yeraltı sularının kirlenmesi, atık suların etkisiyle oluşuyor. Çünkü,atık sularda insanların ve hayvanların sağlığına ciddi oranda zarar veren biyolojik ve kimyasal maddeleri barındırıyor. Ağır metal bileşikleri, radyoaktif atıklar, siyanürler, çözücüler ve hidrokarbonlar gibi maddeleri barındıran atık sular nüfus arttıkça çoğalıyor.

Tüm canlılar üzerinde çeşitli toksik etkiler yapan ağır metaller en çok balık türlerinin ve sayısının azalmasına sebebiyet veriyor. Ayrıca,insanların ve hayvanların besin zincirlerine girerek biriken ağır metaller bu yolla da canlıların hayatını tehdit ediyor. Arsenik, kurşun, bakır, çinko, baryum, kadmiyum, nikel, demir, gümüş, civa, klor, krom, kalay, bor, mangan, molibden, alüminyum, antimon ve talyum ağır metallerin başında gelen elementlerdir.

Bunlar arasında toksik etkisi en fazla olan ise kurşun, civa ve kadmiyum oluyor. Aynı zamanda canlıların yaşamına en çok zarar veren ağır metaller de bu 3 elementtir. Organlara ve dokulara zarar verebilme gibi güçlü zararlı etkileri olan ağır metallerin mutlaka test edilmesi ve su ile atık sularda mevcut olup olmadığının anlaşılması gerekiyor.

Tüm canlı organizmalarda zehirlenme etkisi yapan ağır metal tayini çeşitli analizlerle tespit edilebiliyor. Tam donanımlı olan akredite laboratuvarımızda ağır metal testi hızlı bir şekilde yapılarak test sonucu rapor edilebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon