Bize Ulaşın

Lipolitik Bakteri Analizi

Çeşitli gıda ürünlerinde mikroorganizmaların bulunup bulunmadığının tespit edilebilmesi için laboratuvarımızda gerçekleştirilen analiz çalışmalarından siz de faydalanabilirsiniz. Tam donanımlı olan laboratuvarımızda uzman personelimiz ile gerçekleştirilen mikrobiyolojik gıda analizleri son derece kısa bir süre içerisinde tamamlanıyor.  Yapılan analizler sonucu tarafınıza rapor ile iletiliyor. Mikrobiyolojik analiz çalışmalarımız arasında lipolitik bakteri analizi de bulunuyor.

Lipolitik bakteri analizi çalışmaları sadece üretimi tamamlanmış olan gıdalar için değil gıdalarda kullanılan hammaddeler için de gerçekleştirilebilir. Hammaddelerin güvenliği noktasında bilgi sahibi olmak için de analiz çalışmalarımızdan faydalanabilirsiniz. Lipolitik olarak adlandırılan mikroorganizmalar özellikle süt ve süt ürünlerinde yaygın bir şekilde görülebiliyor. Bu mikroorganizmaların en önemli özelliği süt yağını parçalıyor olmasıdır.

Lipolitik Gıda Analizi İçin Saniter!

Süt yağının parçalanması ise süt ve süt ürünlerinde hem kötü bir tada hem de kötü bir kokuya sebebiyet verebiliyor. Gıda çeşitlerinden özellikle kalite kaybına sebebiyet veriyor olması ön plana çıkıyor. Tereyağı, margarin, krema ya da peynir gibi ürün çeşitlerinde de lipolitik bakterinin bulunabildiğini söyleyebiliriz. Bu nedenle söz konusu gıda çeşitleri içinde mutlaka lipolitik bakteri analizi çalışmasının yapılması gerekiyor.

Laboratuvarımıza belirli bir miktarda numune  ulaştırmanız durumunda gerekli analiz çalışmasına derhal başlanacaktır. Gizlilik prensibi kapsamında laboratuvar aramıza gerçekleştirilen tüm analiz çalışmaları hakkında üçüncü kişilere asla bilgi vermiyoruz. Güvenilir ve deneyimli bir ekip tarafından gerçekleştirilen analiz çalışmalarının neticesinde rapor hazırlanıyor ve bu rapor tarafınıza gizlilik prensipleri kapsamında teslim ediliyor.