Bize Ulaşın

Yüzeylerde Covid-19 Testi

  • Blog
  • Yüzeylerde Covid-19 Testi

COVID-19, hasta kişilerin öksürme, hapşırma veya konuşmayla ortaya saçtığı damlacıkların ortamdaki diğer bireyler tarafından solunması ile bulaşabildiği gibi, damlacıkların yapıştığı yüzeylere dokunulduktan sonra ellerin ağız, burun veya göze götürülmesiyle de bulaşabilmektedir. 

Aynı zamanda AVM, plaza, akıllı bina gibi toplu yaşam alanlardaki klima yüzeylerindeki COVID-19 kirliliği  tüm ortamın bulaşmasına neden olabilmektedir.

Bir coronavirus parçacığı  yüzeylerde 2-3 güne kadar aktif kalabilmektedir. Bu nedenle kontamine  yüzeylerde kişiden kişiye bulaşma riski her zaman söz konusudur. 

Firmalar Sağlık Bakanlığı’nın, “COVID-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi” uyarınca yüzeylerden oluşabilecek bulaşmaları önlemek için gerekli önlemleri almalı ve kontrollerini sağlamalıdır.

Tüm yüzeylerde  (masa, tezgah, ambalaj malzemesi, havalandırma çıkışı, vb.) COVID-19 testi laboratuvarımızda gerçekleştirilmeye başlamıştır. Sizler de şirketinizdeki riskli gördüğünüz yüzeylerde COVID-19 testini bizlerden talep edebilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon