Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Antiviral Etkinlik Testleri

  • Blog
  • Antiviral Etkinlik Testleri

Antiviral testler, mikroorganizmalara karşı etkinliği test edilen dezenfektan, ürün veya hammaddelerin virüsler karşısındaki etkinliğini değerlendirmek için yapılan laboratuvar testleridir. Bu testler, ilgili biyosidal vb. ürünün virüslere karşı hangi düzeyde etkili olduklarının tespiti için gerçekleştirilmektedir.

Özellikle dezenfektanlarda TS EN 14476 standardına göre, "Kimyasalların ve Antiseptiklerin Virüslere Karşı Antiviral Aktivite Testleri gerçekleştirilmektedir. Bu standardın amacı, çeşitli antiseptik ve kimyasal ürünlerin virüsler üzerindeki etkinliğini belirlemektir.  Bu anlamda TS EN 14476 testi, virüslerin inaktive edilmesi veya çoğalmasının önlenmesi yeteneğini değerlendirmek için kullanılmaktadır.

TS EN 14476 testi, genellikle sağlık sektöründe, temizlik ürünleri, dezenfektanlar, antiseptikler ve benzeri ürünlerin etkinliğini belirlemek için kullanılır. Bu test, standart bir protokol ve belirli test koşulları sağladığı için ürünlerin karşılaştırılabilir sonuçlar vermesini sağlamaktadır.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...