Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Lejyonella Risk Kontrolü Ve Değerlendirmesi

  • Blog
  • Lejyonella Risk Kontrolü Ve Değerlendirmesi

Otel, plaza, AVM gibi kapalı sistem havalandırma sistemi olan tüm ortamlarda Lejyonella üreme riski mevcuttur. 

Bu tip havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinde yılda en az 1 defa olmak üzere kontrol ve bakımlar gerçekleştirilmelidir. 

Klima sistemlerinin yoğun çalışması sonucu drenaj kanallarında durgun su oluşumu, havalandırma kanalı fancoil tavalarında yoğuşma sonucu oluşan su birikintileri  Lejyonella bakterisinin üremesi ve yayılması için uygun koşullar oluşturduğundan  Lejyonella üremesinin engellenebilmesi için, drenaj kanallarında ve fancoil tavalarında biyositlerin kullanılması gerekli olabilmektedir. Belirli periyotlarda klima santralleri içerisindeki serpantin yüzeylerinin temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekmektedir.

 Soğutma kuleleri belirli periyotlarda bakıma alınmalı, tüm sistem boşaltılmalı ve kule içerisinde oluşan çökelti ve kirlilikler uzaklaştırılmalıdır. Kule iç yüzeyinde Lejyonella bakterisinin gelişimine uygun koşullar sağlayan biyofilm ve kireç tabakları giderilmelidir.

“Legionella  Risk Kontrolü ve Değerlendirmesi” hizmeti ile firmanın Legionella açısından risk değerlendirmesi tarafımızca gerçekleştirilmektedir.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...