Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Antimon (Sb) Analizi

Ağır metal analizleri içerisinde sıklıkla gerçekleştirilen çalışmalardan biri de Antimon (Sb) analizi oluyor. Bu analiz çalışması ülkemizde T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından yayınlanan kılavuz kapsamında yaptırılması zorunlu olan ağır metal analizleri arasında yer alıyor. 10.05.2016 tarihinde yayınlanan ve tüm kozmetik ürünleri kapsayan “Ağır Metal Safsızlıklarına İlişkin Kılavuz” hangi ağır metalin kozmetik üründe en fazla ne kadar olabileceğini açıklıyor.

Kurşun, arsenik, cıva, kadmiyum ve antimon için yapılan analiz çalışmaları insanların sağlığına ağır metallerin herhangi bir zarar vermemesi için gerçekleştiriliyor. Ağır metaller için bir kabul edilebilirlik oranı bulunuyor. Kozmetik ürünlerde kabul edilebilir oran yani sınır değer antimon için 10 ppm olarak belirlendi. Fakat diş macunlarında ve mukoz membrana uygulanan ürünlerde bu değer daha düşük olmak zorunda!

Antimon Analizi İçin Laboratuvarımızı Tercih Edin!

Söz konusu ürünler için antimon değeri 0.5 ppm olarak belirtiliyor. ICP yöntemi ile gerçekleştirilen analiz çalışmamız 5 iş günü içerisinde tamamlanıyor. Tam donanımlı olan laboratuvarlarımızda gerçekleştirilen analiz çalışmasının ardından  bir rapor hazırlanıyor ve bu raporda üründeki antimon değeri belirtiliyor.

Laboratuvarımız akredite olduğu için ağır metal analiz çalışmasının ardından ilettiğimiz rapor yasal anlamda da geçerliliğe sahiptir. Antimon analizi konusunda daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız. Bizimle hemen iletişime geçin.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...