Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Arsenik (As) Analizi

T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu(TİTCK) tarafından 10.05.2016 tarihinde yayınlanan ve kozmetik ürünlerde ağır metal limitlerine dair bilgilerin yer aldığı “Ağır Metal Safsızlıklarına İlişkin Klavuz” ,kozmetik ürünlerde gerçekleştirilmesi gereken analiz çalışmalarının arasında arseniğin de olmasını beraberinde getiriyor. Bu kılavuzun ilgili bakanlık tarafından yayınlanmasının nedeni ürünleri kullananların sağlığına olumsuz etkilerin olmasını önlemektir.

Yasalar kapsamında arsenik (As) analizi çalışmasının yapılması zorunludur. Hammadde ya da bitmiş ürünler için gerçekleştirilen analiz çalışması için tam donanımlı laboratuvarımızı tercih edebilirsiniz. Analiz çalışmaları 5 iş günü içerisinde tamamlanır ve analiz sonucu tarafınıza hazırlanan bir rapor ile iletilir.

Arsenik Analizi İçin Hemen Bizi Arayın!

Ağır Metal Safsızlıklarına İlişkin Kılavuz kapsamında belirtilen parametreler incelendiğinde, kozmetik ürünlerde arsenik sınır değerin 5 ppm olduğu görülüyor. Aynı zamanda diş macunları ile mukoz membrana uygulanan diğer ürünler için de arsenik sınır değerin 0.5 ppm olduğu Ağır Metal Safsızlıklarına İlişkin Kılavuz’da yer alıyor. Dolayısıyla ilgili ürüne göre arşeniz sınır değeri değişebiliyor.

Ağır metal analizi çalışmasının yapıldığı laboratuvarımız akreditasyon kapsamında yer almaktadır. Tüm analiz çalışması hem ulusal,hem de uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştiriliyor. Ağır metal analizi çalışmalarımız kapsamında gerçekleştirilen arsenik analizi çalışmamızda ICP Yöntemi  kullanılıyor. Arsenik (As) analizi için hemen bizimle iletişime geçebilir ve çalışmaya başlamamız için gereken numuneyi tarafımıza iletebilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...