Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Civa (Hg) Analizi

Ağır metal analizleri.laboratuvarımızda, kozmetik ürünlerde kullanılan hammaddelerde mevcut olan ağır metallerin analiz çalışması kısa sürede tamamlanıyor. Yaklaşık olarak 5 iş günü içerisinde gerçekleştirilen analiz çalışmalarımız kapsamında civa (Hg) analizi de yapmaktayız. Bu analiz T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)  tarafından yayınlanan kılavuz kapsamında yaptırılması zorunlu olan analizler arasında yer alıyor.

10.05.2016 tarihinde yayınlanan ve kozmetik ürünlerde ağır metallerin sınır değerlerinin belirtildiği “Ağır Metal Safsızlıklarına İlişkin Kılavuz” civanın en fazla ne kadar olabileceğine dair bilgi de içeriyor. Kullanıcıların sağlığına herhangi bir olumsuz etkisi olmaması için yaptırılması gereken analiz çalışmalarının sonucu hazırlanan bir rapor ile tarafınıza iletilmektedir.

Civa (Hg) Analizi İçin Bizimle İletişime Geçin!

Ağır Metal Safsızlıklarına İlişkin Kılavuz kapsamında kozmetik ürünlerde civa değerinin en fazla 1 ppm olması gerekiyor. Diş macunları ve aynı zamanda mukoz membrana uygulanan, temas eden diğer ürünler için maksimum civa değerinin 0.2 ppm olduğu da kılavuz kapsamında yayınlandı. Bu doğrultuda, tam donanımlı olan laboratuvarımızda ilgili analiz çalışmaları gerçekleştirip, üründeki civa miktarının sınırın altında olup,olmadığı da belgelenmiş oluyor.

Uluslararası standartlara uygun olarak yapılan analiz çalışmamızda ICP yöntemi tercih edilmektedir. Ve ,analiz sonrasında hazırlanan raporda civa değeri belirtilir.

Laboratuvarımız ağır metal analizleri konusunda akreditedir. Ve, yaptığımız analiz sonucunda hazırlanan rapor yasalar kapsamında geçerliliğe sahiptir.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...