Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Clostridium perfringens

Tıraş kremi, ruj, şampuan, saç kremi, diş macunu ve buna benzer sulu kozmetik ürünler yüksek oranda nem içeriyor. Bu nem kozmetik ürünlerin içerisinde çok sayıda bakteri ve mantar oluşması için de harika bir zemin yaratabiliyor. İşte bu nedenle sulu kozmetik ürünlerin kullanıma sunulmadan önce analiz edilmesine ihtiyaç duyabiliyor. Bu noktada devreye giriyor ve sizlere laboratuvar ortamında Clostridium perfringens testi hizmeti sunuyoruz.

Uzman laboratuvar görevlilerimiz tarafından gerçekleştirilen Clostridium perfringens analiz çalışması kapsamında kozmetik ürün numunesinden bir miktar alıyor ve içerisine ideal oranda dilisyon ekliyoruz. Ardından ideal sıcaklıklarda ve ideal koşullarda, oksijensiz bir ortamda inkübasyon aşamasına bırakılıyor. İnkübasyon aşamasının sona ermesinin ardından analiz çalışmasına geçiriyor. Bu analiz kapsamında petride oluşan koloni sayımı gerçekleştiriliyor.

Clostridium perfringens Testi İçin Bizi Hemen Arayın!

Koloni sayımında söz konusu bakterinin oluşup,oluşmadığına bakılıyor ve ardından raporlama aşamasına geçiliyor. Raporlama aşamasında koloni de tespit edilen bakterilere dair bilgi ise "tespit edildi" ya da "tespit edilmedi" şeklinde pozitif ya da negatif değerlendirme olarak aktarılıyor. Ardından rapor tarafınıza ulaştırılıyor.

Clostridium perfringens patojen bir bakteri olduğu için ciltte alerjik reaksiyona sebebiyet verebiliyor. Cilt ile temas eden kozmetik ürünlerin mutlaka bu analiz çalışmasından geçirilmesi gerekiyor. Alerjik reaksiyonla birlikte ciltte aşınma gibi çeşitli sıkıntılar da yaratabiliyor. Hammaddelerin gerekli analiz çalışmasından geçirilmesi için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için de bizi arayabilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...