Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Enterobacteriaceae

Su oranı yüksek olan tüm kozmetik ürünlerde en yaygın şekilde görülen bakterilerin başında enterobactericeae geliyor. Özellikle,tıraş losyonları, şampuanlar, saç kremleri gibi sulu kozmetik ürünlerde mutlaka bu bakterinin mevcut olup,olmadığının tespit edilmesi gerekiyor.

Laboratuvar ortamında gerekli analiz çalışmasını yaparak enterobactericeae testini sizin için gerçekleştirebiliriz. Ardından sonuçları rapor halinde tarafınıza sunuyoruz.

Analiz çalışması kapsamında öncelikle bir miktar numune alınması gerekiyor. Bunun içerisine ideal oranda dilisyon eklenerek inkübasyona bırakılıyor. İnkübasyon oksijensiz bir ortamda gerçekleşiyor, ideal süre beklendikten sonra söz konusu bakterinin mevcut olup,olmadığına bakılıyor. 

Analiz aşamasında ekiplerimiz tarafından tüm kolonilerin sayımı gerçekleştiriliyor. Sayım işlemi gerçekleştirildikten sonra "tespit edildi" ya da "tespit edilmedi" şeklinde bir rapor düzenleniyor.

Enterobactericeae Hastalık Yapıcı Bir Bakteridir

Kozmetik ürünlerde yaygın şekilde görülen enterobactericeae çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilen bir bakteri türüdür. Bu nedenle mutlaka kozmetik ürünlerin kullanıma sunulmadan önce söz konusu testin gerçekleştirilmesi ve ürünün inkübasyonda bakteri üretip,üretmediğine bakılması gerekiyor. Gerekli analiz işleminin en kısa sürede tamamlanması ve ardından sonuçların tarafınıza rapor olarak bildirilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bakteri ile ilgili herhangi bir  standartta bir limit değeri bulunmuyor. Bu nedenle analiz çalışması firmalardan gelen özel talepler doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Ancak az önce de söz ettiğimiz gibi hastalıklara sebebiyet veren bir bakteri türü olduğundan mutlaka gerekli test ve analiz çalışmasının yaptırılması öneriliyor. Bu konuda size daha detaylı bilgi aktarabilmemiz için bizi hemen arayabilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...