Bize Ulaşın Shopping
Kariyer

Escherichia Coli Analizi

Kullanıma sunulacak olan kozmetik ürünlerin öncelikle bazı analiz çalışmalarından geçirilmesi gerekiyor. Bu analiz çalışmaları kapsamında özellikle belirli mikroorganizmaların kozmetik üründe mevcut olup,olmadığının mutlaka araştırılması lazım.

Kozmetik ürünler için yaptığımız analiz çalışmaları arasında escherichia coli analizi de yer alıyor. Laboratuvar ortamında gerçekleştirdiğimiz ve sonucunu hızlı bir şekilde tarafınıza iletebildiğimiz bu analiz çalışmasından siz de faydalanabilirsiniz.

Öncelikle kozmetik ürün numunesinden belirli bir miktar alıyor ve içerisine dilisyon ekleyerek uygun koşulları sağlıyoruz. Uygun sıcaklıkta inkübasyona bırakılan  numunenin belirli bir süre beklemesi gerekiyor. Bu süre tamamlandığında escherichia coli analizi çalışması yapılabilir. Analiz çalışması kapsamında petride oluşan tüm kolonilerin sayımı gerçekleştiriliyor. Ardından negatif ve pozitif olan tüm mikroorganizma analizlerinde sonucu "tespit edildi" ya da "tespit edilmedi" şeklinde raporluyoruz.

Türkiye Tıbbi  Cihaz ve İlaç Kurumu bir kılavuz yayınladı. Kozmetik Ürünlerin Mikrobiyolojik Kontrolüne İlişkin Kılavuz ismini taşıyan bu belgede tüm kozmetik ürünlerde bazı mikroorganizmaların mevcut olup,olmadığının araştırılması zorunlu kılınıyor.

Laboratuvarlarımızda gerçekleştirdiğimiz analiz çalışmaları kapsamında bu mikroorganizmaların bize ilettiğiniz numunede mevcut olup,olmadığını kontrol edebiliyoruz.

  • Küf ve maya sayımı
  • Toplam aerobik mezofilik bakteri sayımı
  • Pseudomonas aeruginosa
  • Staphylococcus aureus
  • Escherichia coli
  • Candida albicans

Kozmetik ürün çeşitleriyle ilgili laboratuvar ortamında yapılan analiz çalışmalarımızdan siz de faydalanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon