Bize Ulaşın

GDO & PCR Analizleri

Genetiği değiştirilmiş organizma olarak adlandırılan GDO, bir canlıdaki genetik özelliklerin, bu özelliklere sahip olmayan bir canlıya kopyalanarak taşınmasıdır. Özellikle son dönemde tarıma çare olarak sunulan GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizma) beraberinde birçok sağlık problemini de tetiklemektedir.

Saniter Laboratuvarı olarak alanında uzman ekibimiz ile GDO analizi yaptırmak istediğiniz yiyecekleri sizler için inceliyor ve detaylı bir rapor şeklinde size sunuyoruz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yayınlanan 27671 sayılı Genetik Yapısı Değiştirilmiş Organizmalar ve Ürünlerine Dair Yönetmelik hükümlerine göre gıda ve gıda ürünlerinin GDO içerip içermediğine dair analizler Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yetkili ve Türkak akrediasyonuna sahip olarak tarafımızca gerçekleştirilmektedir.

GDO Tarama Analizi (35S,NOS,FMV) sonucunun negatif çıkması halinde bitki spesifik gen analizleri (soya tarama, pamuk tarama ) yapılmaktadır.

Bitki spesifik gen analizlerinin sonucunda eğer soya ve pamuk bitki türleri varsa; tespit edilen bitki türlerine ait GDO Tip Belirleme (event spesifik) Analizleri ile devam edilmektedir.

GDO Tip Belirleme (Event Spesifik) Analizlerinde

MON 87701 Soya

MON 87708 Soya

MON 87769 Soya

CV127 Soya

DP 305423 Soya

281-24-36 Pamuk

3006-210-23 Pamuk

GHB614 Pamuk

 

GD (Genetiği Değiştirilmiş) tipleri analiz edilmektedir.

Belirtilen tüm bu analizleri Türkak akreditasyon kapsamımızda bulunmaktadır.

 Aynı zamanda Real Time PCR cihazı ile Et Tür Tayini analizleri konusunda da hizmet vermekteyiz.

GDO analizi ve diğer analizlerimiz hakkında bilgi almak için satis@saniter.com.tr mail adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilir, sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon