Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

İçme Sularında Görülmeyen Tehlike-Ağır Metaller

  • Blog
  • İçme Sularında Görülmeyen Tehlike-Ağır Metaller

Yıllardır su ile ilgili birçok konuya değinilmektedir. Günde ortalama ne kadar su içileceğinden, susuzluğun insan vücuduna olan olumsuz etkilerinden ve bunun gibi birçok konu. Peki içtiğimiz su ne kadar güvenilir?

Bir suya temiz su veya içilebilir su  demek için sadece berraklığına ve kokusuna bakmak yeterli olmayabilir. Bu yargı için daha detaylı analizlere daha derin bilgilere ihtiyaç duyulur. Sularda birçok kirlilik bulunabilir. Bunların başında gelen ve görünmeyen en büyük tehlike ağır metal kirliliğidir.Ağır metaller vücutta biriktiği zaman çeşitli hastalıklara hatta ölümlere yol açabilir.

Bazı ağır metaller vücutta eser miktarda bulunur. Bunların fazlalığı gibi eksikliği de sorunlara yol açabilir. Sularda bulunan ağır metallerin zararlı veya zararsız olmasına kanaat getirmek için ağır metalin miktarına, cinsine ve insanın yapısına dikkat edilmesi gerekir. Ağır metalleri vücudumuza sadece içme sularıyla almayız.Sularda yaşayan canlıların tüketilmesi de vücuda ciddi miktarlarda ağır metal alımına sebep olabilir.

Son yıllarda yapılan çalışmalarda kanser hastalıklarının ve zehirlenmelerin içme suyundaki ağır metallerden kaynaklandığı sonucuna varılmıştır. Vücuttaki belli ağır metallerin birikimine engel olmak için içilen suların belirli periyotlarda değiştirilip farklı markaların kullanılması önerilir.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...