Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Metil Alkol Analizi

Son derece zararlı bir madde olan metil alkol, zehirli maddelerin başında geliyor. Çok az bir miktarı, canlıların kör olmasına hatta hayatını kaybetmesine bile sebebiyet vermektedir. Metanol ya da odun alkolü adıyla da bilinen metil alkol, genellikle yasa dışı içki üretiminde yaygın şekilde kullanılabilmektedir. Nedeni ise maliyetinin düşük olmasıdır. Günümüzde çok sayıda kişi yasa dışı içki tüketimi nedeniyle hayatını kaybetti ve halen bu olumsuz vakalar devam ediyor.

Hafif, keskin kokulu, uçucu ve renksiz bir madde olan metil alkol saf bir formda olduğunda alkole çok benzeyen bir kokuya da sahip olur. Aseton ve klorofomda çözünen, buharı havadan daha ağır bir özelliğe sahip olan metil alkol, su ile tamamen karışabilen bir sıvı maddedir.

Günümüzde kozmetik sektöründe ve endüstriyel ürünlerde kullanılan metil alkol analizi laboratuvar ortamında pratik bir şekilde yapılabiliyor. Yasa dışı olarak imalatı yapılan içkilerin yanı sıra yasa dışı parfüm üretiminde de kullanılabiliyor olması metil alkol tanı ve tayini çalışmalarına daha fazla ihtiyaç duyulmasını da beraberinde getiriyor.

Tam donanımlı olan ve son teknoloji harikası cihazlarla donatılmış laboratuvarlarımızda metil alkol testi yapılmaktadır. Kalite kontrol amacıyla da sunduğumuz metil alkol tanı ve tayini çalışmalarımızdan siz de faydalanabilirsiniz. Dünya genelinde kabul görmüş olan kriterler ve standartlar dikkate alınarak gerçekleştirilen test çalışmalarımız uzman ekiplerimiz tarafından kısa sürede tamamlanır. Sonucu tarafınıza bildirilir.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...