Bize Ulaşın

Mikrobiyolojik Analiz Paketi

Türkiye Tıbbi Cihaz Ve İlaç Kurumu tarafından yayınlanan kılavuz kapsamında kozmetik ürünlerde bazı bakterilerin mevcut olup olmadığının analiz edilmesi ve sonucun raporlanması gerekiyor. Kozmetik Ürünlerin Mikrobiyolojik Kontrolüne İlişkin Kılavuz adı taşıyan bu standart kapsamında  mutlaka analiz edilmesi gereken bakterilerin tez çalışmalarını mikrobiyolojik analiz paketi satın alarak hızlı bir şekilde gerçekleştirmemizi sağlayabilirsiniz.

Zorunlu olarak test edilmesi gereken söz konusu bakterilerin  analiz çalışması laboratuvar ortamında deneyimi ekiplerimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Bu nedenle mikrobiyolojik analiz paketi satın aldığınızda zorunlu olarak analiz edilmesi gereken bakterilerin tamamı incelenerek ilgili rapor hazırlanıyor ve tarafınıza ulaştırılıyor. Analiz paketi çok daha ekonomik bir  seçenek olduğundan kozmetik üretimi yapan markalar tarafından daha çok tercih ediliyor.

Kozmetik Ürünlerin Mikrobiyolojik Kontrolüne İlişkin Kılavuz kapsamında bu bakterilerin analiz edilmesi zorunludur:

  • Küf ve maya sayımı
  • Toplam aerobik mezofilik bakteri sayımı
  • Pseudomonas aeruginosa
  • Staphylococcus aureus
  • Escherichia coli
  • Candida albicans

Tüm bakteriler için yaptığımız analiz çalışmasının ardından söz konusu bakterilerin üründe mevcut olup olmadığı tespit edildi ya da tespit edilmedi şeklinde rapora yansıtılıyor. Ardından rapor çok kısa bir süre içerisinde tarafınıza ulaştırılıyor. Bununla birlikte kozmetik üretimlerinde kullandığınız hammaddelerin gerekli analiz çalışmalarının yapılması için de bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Belirli standartlarda  analiz edilmesi zorunlu olmayan ancak ürünleri hijyenik olmaktan çıkaran bakterilerin tespiti içinde laboratuvar ortamında gerçekleştirdiğimiz analiz çalışmalarından siz de faydalanabilirsiniz.