Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Mikrobiyolojik Hava Ölçüm Analizi

  • Blog
  • Mikrobiyolojik Hava Ölçüm Analizi

Ortam havasındaki mikroorganizma yükünün yüksek olması çeşitli alerjik reaksiyonlara yol açabilmektedir. Özellikle kapalı alanlarda uzun süre maruz kalınan ortam havası hapşırma,burun tıkanıklığı, ciltte kaşıntı gibi çeşitli semptomlara yol açabilmektedir.

Son dönemde pandeminin de etkisiyle havayı temizleyen bakteri,mantar,virüsleri temizlediğini iddia eden pek çok cihaz piyasaya sunulmuştur. Bu cihazlar, havayı temizlemek için çeşitli yollar kullanmaktadır. UV lamba, HEPA filtre gibi pek çok yolla havadaki mikroorganizmalar ortamdan uzaklaştırılmaya veya yokedilmeye çalışılmaktadır.

Ortam havasının mikrobiyolojik olarak analiz edilmesi mümkündür. Havadaki mikroorganizmaların sayısını tespit eden cihazlarla ortamdaki mikroorganizmaların sayısı bakteri ve küf-maya olarak ayrı ayrı tespit edilebilmektedir.

Özellikle plaza, residence, AVM gibi kapalı ortamdaki mikrobiyolojik hava kalitesinin belli değerlerde olması gerekmektedir. Ülkemizde bu konuda herhangi bir limit olmamasına rağmen yurtdışında belli ülkelerde bu konuda ofis vb. çalışma ortamları için limit değerler yer almaktadır.

Kapalı ortamdaki mikrobiyolojik hava kalitesinin mikrobiyolojik açıdan kirli olmaması için ortamın belli zamanlarda havalandırılması; şayet bu mümkün değilse merkezi havalandırmadan belli oranda temiz hava verilmesi gerekmektedir.
Ortam havasının mikrobiyolojik ölçüm analizleri tarafımızca gerçekleştirilmektedir.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...