Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Pseudomonas aeruginosa Analizi

Kozmetik ürün çeşitleri için gerçekleştirdiğimiz analiz çalışmaları kapsamında Pseudomonas aeruginosa analizi de yapıyoruz. Kozmetik ürün numunesinden bir miktar alarak dilisyon ekleniyor. Ardından bu numune ideal sıcaklıkta ve ideal süre boyunca inkübasyona bırakılıyor. Sonrasında pseudomonas bakterisini tespit etmeye yönelik olarak özel seçici besiyerine ekim gerçekleştiriliyor.

İdeal süre beklendikten sonra Pseudomonas aeruginosa analizi çalışmasına başlanıyor ve pozitif çıkan koloniler tespit ediliyor. Bu analiz çalışmasında negatif çıkan sonuçlar “tespit edilmedi” şeklinde kayıt altına alınıyor ve rapora da bu ifade ile ekleniyor. Kozmetik Ürünlerin Mikrobiyolojik Kontrolüne İlişkin Kılavuz kapsamında yapılan analiz çalışmalarında bazı bakterilerin de test edilmesi gerekiyor. Toplam aerobik mezofilik bakteri sayımı, küf ve maya sayımı, Pseudomonas aeruginosa, staphylococcus aureus, escherichia coli ve candida albicans bu bakterilerdir.

Pseudomonas aeruginosa Analizi Hizmeti İçin Buradayız!

Bitmiş olan ürünlerin güvenliğini kanıtlamak ve raporlamak amacıyla bu test çalışmamızdan siz de faydalanabilirsiniz. Bitmiş olan kozmetik ürünlerde kriterleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Birinci kategori kapsamında 3 yaşın altına olan çocuklar için hazırlanan ürünler, göz çevresine ve göze uygulanan ürünler, mukoz membranlara uygulanan ürünler ve aynı zamanda durulanmadan kullanılan ürünler yer alıyor.

İkinci kategoride ise durulanarak kullanılan kozmetik ürünler ile birinci kategoride bulunmayan ürünler yer alıyor. İlk kategori için canlı mikroorganizma sayısının 100 cfu/g ya da 100 cfu/ml’den fazla olmaması gerekiyor. İkinci kategori için canlı mikroorganizma sayısının 1000 cfu/g ya da 1000 cfu/ml’den fazla olmaması önem taşıyor.

Aynı zamanda potansiyel patojenler de tespit edilebiliyor. Pseudomonas aeruginosa, staphylococcus aureus, escherichia coli ve candida albicans bakterileri tespiti için de sunduğumuz bu hizmetlerden siz de faydalanabilirsiniz. Konuya dair daha detaylı bilgi almak isterseniz bizi hemen arayabilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...