Bize Ulaşın

Tam donanımlı olan laboratuvarımızda gerçekleştirdiğimiz fiziksel analiz çalışmalarından siz de faydalanabilirsiniz.Uzman ekiplerimiz tarafından yapılan analiz çalışmaları kapsamında renk analizi çalışması da gerçekleştiriyoruz. Renk ölçüm sistemleri kullanılarak gerçekleştirilen analiz çalışmasını kısa sürede tamamlıyor ve analiz çalışmasının sonucunu sizlere rapor şeklinde iletiyoruz.

Suyun kalitesini gösteren en önemli unsurlardan biri olan renk analizi için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Su, ince tabakalar halinde olduğunda tamamen şeffaf yani renksiz görünebilir. Ancak, tabakaların derinliği artıkça suyun rengi de mavi ya da lacivert renklerde görünmeye başlar. Görülen bu renk sudaki pH değeri yükseldiğinde artar. Dolayısıyla suyun pH değeri ile suyun kalitesi arasında yakın bir ilişki bulunur.

Su Numunelerine Renk Analizi Yapmaktayız!

Laboratuvarımızda hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz renk analizi çalışması, su üretim tesislerindeki kalite parametrelerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu nedenle su üretim tesisleri su için renk analizi çalışmasının yapılmasına ihtiyaç duyabiliyor. Su içerisinde doğal bir biçimde bulunan bazı maddeler suyun rengindeki değişimin nedenidir. Bu maddelere demir ve manganez gibi metalik iyonlar ile organik maddeleri, su bitkilerini ve tohumları örnek verebiliriz.

Tam donanımlı olarak hazırlanan ve en son teknoloji ürünü cihazlar ile donatılmış olan laboratuvarımıza su örneklerini ulaştırmanız durumunda sizin için de uzman ekiplerimiz tarafından renk analizi çalışması yapılabilir. Gerekli standartlara uygun olarak yapılan renk analizi çalışmasının ardından rapor hazırlanır ve sonuçlar rapor ile tarafınıza iletilir.