Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Amerikan Farmakopesi’nin kozmetik ürün çeşitlerinde indikatör mikroorganizma olarak Salmonella spp’yi işaret etmesinin ardından bu bakteri sektörde daha fazla dikkate alınmaya başlandı. Kozmetik ürünlerin mikrobiyolojik açıdan kalitesinin belirlenmesinde bu bakterinin büyük önem taşıdığını belirtmek gerekiyor. Şayet kozmetik üründe bu bakteri mevcutsa o ürün hijyenik değildir.

Dolayısıyla Salmonella spp kozmetik ürünlerde çeşitli analiz çalışmaları ile mevcudiyetinin tespit edilmesi gereken bakteriler arasında yer alıyor. İşte bu noktada devreye giriyor ve sizleri gerekli analiz çalışmasına sunarak söz konusu üründe bu bakterinin mevcut olup olmadığını rapor şeklinde bildiriyoruz. Kozmetik ürünlerde bu bakterinin bulunuyor olması sivilce, arpacık ya da cilt enfeksiyonu gibi pek çok sağlık sorununa sebebiyet verebiliyor.

Salmonella spp Olan Ürünler Hijyenik Değildir!

Üretiminde mutlaka engellenmesi gereken bu bakterinin mevcut olması  kozmetik üretim yapan markaların imajına da çok ciddi zarar verebilir.  Markaların mutlaka üretim aşamasında bu bakterinin mevcut olup,olmadığını kullandığı tüm hammaddelerde test ettirmelidir. İlgili analiz çalışmasının çok kısa bir süre içerisinde tamamlanması ile birlikte tarafınıza "tespit edildi" ya da "tespit edilmedi" şeklinde bir rapor iletilmesi için bir an önce numuneyi bize ulaştırmanız gerekiyor.

Yaptığımız analiz çalışmasında numuneden bir parça olarak içerisine dilisyon ekliyoruz. Ardından uygun koşullarda ve uygun sıcaklıkta inkübasyona bırakıyoruz. Bu sayede bakterinin söz konusu numunede mevcut olup olmadığının analizi pratik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Bu konuda sizlere daha detaylı bilgi aktarabilmemiz için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...