Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Silikon Free Analizleri

Silikonlar kişisel bakım ürünlerinin pek çoğunda kullanılmaktadır. Kayganlık sağlayıcı ve ciltte ipek gibi hissiyatı vermelerinden dolayı kozmetik sektöründe kullanımı tercih edilmektedir. Silikonlar aynı zamanda  cilt koruyucu, inceltici, film oluşturucu, nemlendirici, koyulaştırıcı ve emülgatör gibi de davranmaktadır.

Farklı isimlerle de karşımıza çıkan silikonlar (dimetikon en tanınmışlardan biridir), su geçirmezlik, nemi koruyan, renk pigmentlerini tutturan, saçlarımızı koruyan ve pürüzsüzlük kazandıran belirli rolü yerine getirmek için birçok farklı formülasyona dönüştürülmektedir. Bu şekliyle de kozmetik numunesinde sentetik özellik gösteren kimyasal olarak karşımıza çıkmaktadır.

Silikon, kozmetik firmalarının maliyetlerden dolayı tercih etmesi nedeniyle piyasadaki birçok ürünün içerisinde bulunmaktadır. Silikon, saça parlaklık ve dolgunluk katar, bunu saçın dış kabuğuna yapışarak yapar. İlk başta hoşumuza gidebilecek bu durum, kullandığımız silikon içeren ürünlerin kullanımı sonucu mukozayı tahriş edebilir, saçın yüzey tabakasını tıkamasından kaynaklı olarak saça kullanılan diğer ürünlerin içerisindeki faydalı yağ ve besinlerin girmesini engelleyerek saçta zayıflama, kırılma ve dökülmeye neden olur.

Müşterilerine güvenli kozmetik ürünler sunmak isteyen firmalar artık silikon içermeyen ürünler üretmeye başlamaktadır.

Silikon free ürünler son dönemde tüketiciler tarafından satın almada önemli bir kriter haline gelmektedir.Dolayısıyla, firmalar bu tarz ürünler piyasaya sürmek istemektedirler. Bunun için silicone free (silikon free) analizi gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Saniter silikon free analizini gerçekleştirebilmektedir.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...