Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Stronsiyum (Sr) Analizi

Ağır metal analizleri kimi zaman yasal zorunluluklar, kimi zaman ise özel istekler üzerine gerçekleştiriliyor. Özel istek üzerine yapılabilen ağır metal analizi çalışmalarından biri de stronsiyum (Sr) analizi  oluyor. Tam donanımlı olan ve son teknoloji ile donatılan laboratuvarımızda gerçekleştirdiğimiz analiz çalışmaları arasında stronsiyum analizi de bulunuyor.

Bu analiz çalışmamızı hammadde üzerinde yapabildiğimiz gibi bitmiş ürünler üzerinde de gerçekleştirebiliyoruz. Bitmiş ürünlerin özellikle güvenli olduğunu belgelemek amacıyla firmalar tarafından yapılan başvuruların ardından analiz çalışmamıza derhal başlıyoruz. Bir miktar numunenin tarafımıza ulaşması durumunda yaklaşık 5 iş günü içerisinde stronsiyum analizi tamamlanarak rapor hazırlanıyor.

Stronsiyum (Sr) Analizi İçin Hemen Bizi Arayın!

Stronsiyum için endüstriyel ürünlerde ve kozmetik ürünlerde belirli bir limit değeri bulunmuyor. Bu nedenle yaptığımız analiz çalışmasının ardından hazırlanan rapor içerisinde stronsiyumun mevcut olması durumunda sadece mevcut olduğuna dair bilgi ve değeri belirtiliyor. Belirli bir limit değeri bulunmadığından, limitin altında ya da limitin üstünde gibi bir ifade kullanılmıyor.

Analiz çalışması pigment tanımlanmış koşullar altında gerçekleştiriliyor. Numune hidroklorik asit solüsyonuyla ekstre ediliyor. Ardından ayrılmış maddedeki stronsiyum miktarı ICP yöntemi ile belirleniyor ve böylelikle analiz çalışması tamamlanmış oluyor. Bu analiz çalışması bitmiş ürünlerin güvenliğini tespit etmek için yapılabildiği gibi hammaddelerin kalite kontrol aşamasında da gerçekleştirilebilir. Daha detaylı bilgi için bizi hemen arayabilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...