Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Toplam Aktif Madde Tayini

Toplam aktif madde olarak değerlendirilen maddelerin yüzeyleri temizleme özelliği bulunuyor. Bu özelliği günümüzde pek çok temizlik malzemeleri, deterjan çeşitleri üretiminde yaygın bir biçimde kullanılmasını beraberinde getiriyor. Genellikle toplam aktif maddeler akıllara temizleyici malzeme ve deterjan sektörünü getiriyor olsa da kozmetik sektöründe de bu maddeler sıklıkla kullanılıyor.

Bu nedenle ürün güvenliğini kanıtlamak amacıyla toplam aktif madde analizi çalışmasının yapılmasına gereksinim duyuluyor. Söz konusu analizleri üretimi tamamlanmamış olan ürünler için de yapmak mümkün olabiliyor. Aynı zamanda üretimi tamamlanan ürünler için de ilgili test gerçekleştirilebilir. Bu analiz çalışmalarında 3 farklı yöntem tercih ediliyor.

Sodyum klorür miktarının yüzdelik oran şeklinde tespit edilmesi
Alkolde çözünme özelliği olan maddelerin miktarının tespit edilmesi
Sülfatlanmış ve sülfatlanmamış organik maddelerin tespit edilmesi
Her 3 yöntemle de uygulanabilen testi belirli standartlarda ve akredite laboratuvarlarda yaptırmak gerekiyor. TS 518 Sentetik Deterjanlar standartlarına uygun olarak toplam aktif madde analizi çalışmasının yapılması için uzman ve deneyimli ekiplerimizin görev yaptığı laboratuvarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Üretimin herhangi bir aşamasında toplam aktif madde testi çalışması yapabildiğimiz gibi numune üzerinde de bu çalışmaları yapabilmekteyiz. İlgili yasa ve yönetmeliklerde belirlenen koşulların tamamı laboratuvarımızda mevcuttur. Tüm analiz çalışmalarımız gibi toplam aktif madde analizleri de standartlarda belirlenen koşullarda yapılmakta, kısa sürede tamamlanmakta ve rapor tarafınıza ulaştırılmaktadır. Detaylı bilgi için bizi arayın.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...