Bize Ulaşın

Aerobik Mezofilik Bakteri Analizi

Belirli standartlara bağlı olarak gerçekleştirilen analizler, psikrofil, mezofil, termofil gruplarında oluşan bakteri sayısını elde etmeyi sağlıyor. Aerobik ya da anaerobik koşullarda bakteri sayısının öğrenilmesi amacıyla yapılan test çoğu zaman toplam bakterilerin sayılması analizleri olarak da değerlendiriliyor. 

Aerobik mezofilik bakteri analizleri gıda çeşitleri için gerçekleştiriliyor ve yaygın şekilde yapılan analiz çeşitleri arasında yer alıyor. Bu analizler kapsamında belirli bir sıcaklık ve süre geçerli oluyor. Bu ısıda ve sürede gelişen koloniler inceleniyor,sayılıyor. Gıdaların uzun süre ve soğuk bir ortamda bekletilmiş olması durumundaysa psikrofil aerobik bakteri analizi gerçekleştirilmektedir.

Aerobik oksijeni seven, mezofilik ise 15-45 derece arasında sıcaklıklarda yaşayan bakterileri ifade etmektedir. Dolayısıyla, bu özelliklere sahip tüm bakterilerin toplamı aerobik mezofilik olarak adlandırılmaktadır.

Donanımlı ve uzman ekiplerimizin görev yaptığı laboratuvarlarımızda yasalar ve standartlar çerçevesinde belirlenmiş olan tüm koşullara uygun şekilde test çalışmaları yapılmaktadır. Aerobik mezofilik bakteri sayısı, aerobik bakteri sayısı ya da aerobik koloni sayısı testi gibi analiz çalışmaları için bizimle hemen iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.