Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Mezofilik Aerobik Bakteri (Aerobik Koloni Sayısı)

Mezofilik aerobik bakteri analizi ya da bir diğer adıyla aerobik koloni sayısı oldukça yaygın bir şekilde kullanılan kalite standartlarından biri olarak kabul ediliyor. Bazı kolileri sayılması ile elde edilen toplam bakteri sayısı gıdaların kalitesi ile ilgili önemli bir veriye dönüşüyor. Bu çalışmanın yapılması için uzman ekiplerimiz de güvenebilir ve hiç vakit kaybetmeden bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Bu bakteri sayımı çalışması ile gıda maddelerinde ya da yardımcı olarak üretimde kullanılan maddelerde ambalaj işlemi aşamasından sonra bakteri olup olmadığının belirlenmesi de mümkün olabiliyor. Ambalajlama aşaması ya da sonrasında depolama aşaması gibi üretim sonrası aşamalarda gıda maddelerinde ne oranda bakteri ürettiği sorusunun yanıtı için söz konusu analiz çalışmasından siz de faydalanabilirsiniz.

Özellikle gıda ürünlerinin ne zaman bozulmaya başladığı ya da raf ömrünün net bir şekilde belirlenmesi gibi çalışmalar için bu analiz çalışmasına ihtiyaç duyuluyor. Çünkü gıda ürünlerinin bozulmaya başladı dönemin son tüketim tarihi olarak ambalaj üzerine de eklenmesi gerekiyor. Sonuç olarak gıdaların raf ömrünün belirlenmesi için basit bir analiz çalışmasının yeterli olduğunu belirtebiliriz.

Özellikle çiğ sütlerin mikrobiyolojik kalitesinin belirlenmesinde bu bakteri sayımının kullanıldığını belirtelim. Ürün hammaddelerinden  ya da üretimi tamamlanan gıdalardan belirli bir miktarda numune olarak bize ulaştırmanız gerekli çalışmanın derhal yapılması için yeterli oluyor. Numuneyi tarafımıza ne şekilde ulaştırmanız gerektiği konusunda daha detaylı bilgi almak için ya da sorularınızı yöneltmek için bizi arayabilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...