Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Alüminyum (Al) Analizi

Alüminyum kozmetik ürünlerde ve aynı zamanda bazı endüstriyel ürünlerde bulunan ağır metallerden biridir.  Alüminyumun kozmetik ya da endüstriyel ürünlerde kaç ppm diğerinde bulunduğunu tespit etmek için tam donanımlı olan laboratuvarımız alüminyum (al) analizi çalışması  yapılıyor.

Bildiğiniz gibi bazı ağır metallerin ürünlerde ne kadar bulunduğunun yasalar açısından da önemi var.

Yasalar kapsamında bazı ağır metallerin belirli bir limitin altında olması gerekiyor. Ancak alüminyuma dair bir limit değeri bulunmadığından,analiz çalışması özel istek üzerine gerçekleştiriliyor. Laboratuvarımızda uzman personelimiz tarafından gerçekleştirilen alüminyum analizi çalışmasında uluslararası standartlarda olan ICP yöntemi kullanılıyor.

Uluslararası Standartlarda Alüminyum Analizi İçin Bize Ulaşın!

Analiz çalışmalarımız bitmiş ürünlerde gerçekleştirebildiği gibi hammadde kalite kontrol aşamasında da yapılabiliyor. Belirli bir oranda numuneyi laboratuvarımıza ulaştırdığınızda analiz çalışmasına derhal başlanır ve çok kısa bir süre içerisinde tamamlanarak sonuç tarafınıza rapor ile iletilir. Ürünlerin ya da hammaddelerin güvenliğini belgelemek adına da laboratuvarımızda gerçekleştirilen alüminyum analizi çalışmasından siz de faydalanabilirsiniz.

Alüminyum analizi oyuk katot lambasıyla donatılan bir ortamda yapılıyor. ICP yöntemi ile alüminyumun kaç ppm değerinde bulunduğu tayin ediliyor. Alüminyuma dair bir limit değeri bulunmadığı için hazırlanan raporda limitin altında ya da üstünde gibi bir ifade kullanılmıyor. Sadece alüminyumun numunede mevcut olup olmadığı ve şayet mevcutsa kaç ppm değerinde olduğu belirtiliyor. Laboratuvarımız akredite olduğu için tarafımızca yapılan analiz çalışması sonrasında hazırlanan rapor yasal anlamda da geçerliliğe sahiptir.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...