Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Kalay (Sn) Analizi

Kozmetik ürünlerde, kullanılan hammaddeler nedeniyle pek çok farklı ağır metaller bulunabiliyor. Bu ağır metallerin bazıları yasalar kapsamında sadece belirli bir limit değerinin altında olması durumunda kabul ediliyor. Dolayısıyla yasalar kapsamında bazı ağır metal analizlerinin zorunlu olarak yaptırılması gerekiyor. Ancak bazen de yasalar kapsamında zorunlu olmasa da özel istek üzerine ağır metal analizleri gerçekleştirilebiliyor.

Bunlardan biri de kalay (Sn) analizidir. Ürünlerin güvenli olduğunu belgelemek ya da hammaddelerin güvenliğini test etmek gibi çeşitli amaçlarla gerçekleştirilebilen kalay analizi çalışmaları için tam donanımlı olan laboratuvarımızı tercih edebilirsiniz. Yasalar kapsamında herhangi bir limit değeri bulunmadığından kalay analizi çalışmasından sonra hazırlanan raporda numunede bulunan kalay miktarı belirtiliyor.

Laboratuvarımızda Kalay (Sn) Analizi 3 İş Gününde Tamamlanıyor!

Kalay miktarının sınırın altında ya da üstünde olduğuna dair herhangi bir limit değeri olmadığı için bir ifade de rapora eklenmiyor. Ağır metal analizleri laboratuvarımıza 250 gram numunenin ulaştırılması analiz çalışmasının yapılması için yeterli olabiliyor. Bu arada kalay analizi çalışmamız hammadde kalite kontrol aşamasında kolay miktarına dair bilgi almanız için de gerçekleştirilebilir.

Kimi zaman üretimi tamamlanmış olan ürünlerin güvenliğini belirtmek amacıyla da bu rapora ihtiyaç duyulabiliyor. Ağır metal analizleri noktasında akredite olan laboratuvarımızda gerçekleştirilen test sonuçları yasal olarak da geçerliliğe sahiptir. Analizler ICP yöntemi ile gerçekleştirilir. Daha detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...