Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Phenoxyethanol (Fenoksietanol) Analizi

Tüm dünya genelinde üretilen kozmetik ürün çeşitlerinde en yaygın şekilde kullanılan koruyucu maddelerden biri de phenoxyethanol (fenoksietanol) adlı maddedir. Fondöten, banyo köpüğü, göz makyajı ürünleri, cilt bakım ürünleri ve deterjan çeşitleri gibi çeşitli maddelerin üretiminde kullanılan koruyucu madde antibakteriyel ve aynı zamanda antifungal özelliğe sahip olmasıyla da biliniyor. 

Baskı mürekkepleri, yapıştırıcı malzemeler, metal işleme sıvıları ve bazı endüstriyel maddelerin üretiminde de kullanılan phenoxyethanol (fenoksietanol) çözücü özellikte bir madde olmasıyla da ön plana çıkıyor. İdeal oranda kullanıldığında cilde, gözlere ve mukozaya herhangi bir zarar vermiyor olması ve cilt hassasiyeti yaşatmaması çeşitli sektörlerde yaygın şekilde bu koruyucu maddenin kullanımını beraberinde getiriyor. 

Phenoxyethanol (Fenoksietanol) Analizi İçin Bizi Hemen Arayın!

Oda ısısında olduğunda uçuculuk oranı gayet düşük olan bu madde, uzun süreli depolamalarda bile kaybı olmayan maddeler arasında yer alıyor. Bu özelliği benzer koruyucu maddelerden daha fazla tercih edilmesinde son derece önemli bir etken oluyor. Bazı kişisel bakım marketlerde kullanımına izin verilen koruyucu madde aynı zamanda bazı ülkelerde de serbest bırakılmış durumdadır. Sıvı işlenme kolaylığı sunuyor olmasıyla da bilinen phenoxyethanol (fenoksietanol) adlı maddenin kullanıldığı ürünlerde mutlaka analiz çalışmasının yapılması gerekiyor. İşte bu noktada devreye giriyor ve ihtiyacınız olan analiz çalışmasını sizin için kısa zamanda gerçekleştiriyoruz. 

EU 1223 Avrupa Direktifleri doğrultusunda bu koruyucu maddenin sadece belirli limitlerde kullanımına izin veriliyor. Bu nedenle kozmetik ürünlerde phenoxyethanol (fenoksietanol) analizi yapılması gerekiyor. Analiz çalışmasının hızlı ve detaylı bir şekilde yapılması için laboratuvarımız ile hemen iletişime geçebilirsiniz. Tam donanımlı olan laboratuvarımızda gerekli analiz çalışmasını kısa sürede gerçekleştiriyor ve sonucu rapor şeklinde tarafınıza sunuyoruz. Daha detaylı bilgi almak için de hemen bizi arayabilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...