Bize Ulaşın Shopping
  • +90 (216) 470 81 48/49
  • saniter@saniter.com.tr
Kariyer

Stabilite Testi

Kozmetik ürünlerin belirlenen raf ömrü süresince işlevselliğini sürdürüp, sürdüremediğine dair yapılan test stabilite testi olarak adlandırılır ve bu test sırasına ürünlerin fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kaliteleri kontrolden geçirilir.

Laboratuvarımızda kozmetik ürünler için stabilite testi de gerçekleştirilmektedir. Test kapsamında ürünler bekletilir ve bu sürede 1., 28. ve 90. günde ürünlerin renginde, kokusunda, görünümünde, ağırlığında, pH değerinde, vizkozitesinde bir değişim olup, olmadığı incelenir.

Test kapsamında, şayet gerekli görülürse, Avrupa Farmakopisi analiz yöntemine göre antimikrobiyal etkinliği ve ambalaj testleri de laboratuvarımızda yapılmaktadır. Ambalajlarda bir kırılma, çatlama olup,olmadığını inceleyebiliyor ve sızdırmazlık testi de yapabiliyoruz. Özel ürün çeşitleri için de farklı parametreler göz önünde bulundurularak analitik veriler değerlendirilebiliyor.

Aynı zamanda, stabilite testinin hem gerçek zamanlı, hem de hızlandırılmış şekilde yapılabildiği bilgisini de sizlere aktaralım. Her bir ürün çeşidi için analiz çalışmamızı farklı kriterler üzerinden de gerçekleştirebiliyoruz. Bilimsel verilere dayalı olarak yaptığımız analiz çalışmaları kapsamında uygun sıcaklık düzeyi de belirleniyor. Bununla birlikte mikrobiyolojik büyümeyi önleme amaçlı olarak ürünün yeteneğini, niteliğini gösteren mikrobiyal test için de bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Test edilecek olan partinin türüne göre farklı bilimsel temeller oluşturarak test protokolleri de belirleyebiliyoruz. Hem ürünlerin, hem de en az ürünler kadar önemli olan ambalajlarının gerekli olan test çalışmalarından geçirilmesi için uyguladığımız profesyonel stabilite testi çalışmasından siz de faydalanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon
Sizin İçin Buradayız. Bize Yazın...