Bize Ulaşın

Sahte İçki Nasıl Anlaşılır

  • Blog
  • Sahte İçki Nasıl Anlaşılır

Son derece zararlı bir madde olan metil alkolün çok az bir miktarı, canlıların kör olmasına hatta hayatını kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Metanol ya da odun alkolü adıyla da bilinen metil alkol, genellikle yasa dışı içki üretiminde yaygın şekilde kullanılabilmektedir. Nedeni ise maliyetinin düşük olmasıdır. Günümüzde çok sayıda kişi yasa dışı içki tüketimi nedeniyle hayatını kaybetti ve halen bu olumsuz vakalar devam etmektedir.

Hafif, keskin kokulu, uçucu ve renksiz bir madde olan metil alkol saf bir formda olduğunda etil alkole çok benzeyen bir kokuya da sahip olur. Aseton ve klorofomda çözünen, buharı havadan daha ağır bir özelliğe sahip olan metil alkol, su ile tamamen karışabilen bir sıvı maddedir.

Günümüzde kozmetik sektöründe ve endüstriyel ürünlerde kullanılan metil alkol analizi Saniter laboratuvarında pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. 

Bir içkinin sahte  olup olmadığının anlaşılabilmesinin tek yolu metil alkol analizinin laboratuvarda gerçekleştirilmesidir.

Yasa dışı olarak imalatı yapılan üretiminde de kullanılabiliyor olması metil alkol tanı ve tayini çalışmalarına daha fazla ihtiyaç duyulmasına neden olmaktadır.

Tam donanımlı olan ve son teknoloji harikası cihazlarla donatılmış laboratuvarlarımızda sahte içkilerde kullanılan  metil alkol testi yapılmaktadır.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon