Bize Ulaşın

Catering Firmalarında Tedarikçi Denetimlerinin Önemi

  • Blog
  • Catering Firmalarında Tedarikçi Denetimlerinin Önemi

Catering firmalarının, kullandıkları tedarikçilerden aldıkları hizmetin ve ürünün kalitesini belirlemek için belirli kriterler baz alarak denetim gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu anlamda, catering firmaları tedarikçilerden beklentilerini satın alma sözleşmelerinde belirleyerek kendilerini güvence altına almalı ve bu beklentilerin sağlanıp sağlanmadığını da denetimlerle takip etmelidir.

Tedarikçi denetimlerinde tedarikçinin zayıf yönlerinin iyileştirilmesi ve güçlü yönlerinin geliştirilmesi sağlanmalıdır.

Tedarikçi denetimlerinde firmanın işletme koşulları, altyapı şartları, kalite standartları ve uygulamaları, personel uygulamaları, proses ve akış gibi konular ele alınır.

Denetim sonucunda belirli kalite standartlarını sağlayan tedarikçiler için firma için uygun olarak değerlendirilir. Daha sonraki süreçte firmanın kalite prosedürleri gereği Onaylı Tedarikçi Listesine eklenir ve bu sayede firma ve tedarikçi tarafından sürecin daha hızlı ilerlemesi gerçekleşmiş olur.

Tedarikçi firma hakkında bilinen bilgilerin doğruluğu  denetim neticesinde kontrol edilmiş olur. Denetimler tedarikçiler arasında rekabet oluşturarak kalite ve maliyetlerin azalmasını sağlar. Firmanın kalite standartlarının devamını ve hatta kalitenin daha da artırılmasına katkı sağlar. Bu sebeplerden dolayı tedarikçi denetimleri, firma yetkilileri ve/veya konusunda uzman denetim/gözetim ekibi tarafından düzenli aralıklarla yaptırılmalıdır.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon