Bize Ulaşın

Et Ürünü Satan Tüm Firmaların Dikkatine! At-Eşek Eti Tespiti

  • Blog
  • Et Ürünü Satan Tüm Firmaların Dikkatine! At-Eşek Eti Tespiti

Son günlerde at-eşek eti  (tek tırnaklı eti)  ile ilgili tağşiş iddiaları medyada  sıkça yer almaktadır. Hem medyada sürekli bu konunun gündemde olması;  hem de tüketicilerin  gıda konusundaki  farkındalığının artması bu tip haberleri daha da popüler hale getirmektedir.

Gıda güvenliği  ve tüketici sağlığı açısından önem arz eden tek tırnaklı eti tespiti, Tarım Bakanlığının denetimlerinde de  taklit ve tağşiş kapsamında değerlendirilerek;  tek tırnaklı eti tespit edilen firmalar kamuoyuna duyurulmuştur.  

Firmalar, tedarikçilerini kontrol etmedikleri  için kendi marka değerlerini tehlikeye atmaktadır. Et aldıkları tedarikçileri  kontrol ettirmeleri ve  etlerden numune alarak analize yollamaları markalarının zarar görmesini engelleyecektir.

Özellikle kıyma, kebap, köfte vb. hazır gıdalarda, laboratuvarımızda “At ve Eşek DNA ‘sı Aranması (Tek tırnaklı Eti Tespiti)” analizi Real Time PCR cihazı ile yapılmaktadır.  

Laboratuvarımızda “At ve eşek  DNA’sı aranması analizi” TS EN/ISO 17025 TÜRKAK’ tan akredite olarak gerçekleştirilmektedir.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon