Bize Ulaşın

İlaç Sanayiinde Ağır Metal Analizleri

  • Blog
  • İlaç Sanayiinde Ağır Metal Analizleri

Endüstrinin her alanında olduğu gibi İlaç Endüstrisinde de üretimin istenilen özelliklere uygun olup olmadığı; yani “kalitesinin kontrolü” için  pek çok analiz gerçekleştirilmektedir. Bu analizlerin pek çoğu enstrümantal yöntem içerip özellikle HPCL, GC ve ICP gibi cihazlarla gerçekleştirilmektedir.

 

Son ürününü içereceği metal miktarı ya da ağır metal içermemesi gibi üretici tarafından belirlenecek olan spesifikasyonlarda, hem ham maddeye hem de yarı mamüle ve son ürüne yapılacak analizlerle; kontrol sağlanabilir. Gerek ham maddenin kendisinden gerekse üretim esnasında prosese ekipmanlarından meydana gelecek bir bulaşmayla; son numunede istenen değerler elde edilmeyebilir. Bu yüzden üretimin belirli adımlarında yapılacak kontrollerle durum izlenip; gerektiği yerde müdahale edilebilir.

 

Bünyemizdeki Perkin Elmer ICP-OES cihazıyla her türlü ağır metal analizini gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamandan sizlerden gelecek yeni metotların Ar-Ge çalışmalarını da yaparak; teknik anlamda her türlü desteği vermekteyiz.

 

İletişim için saniter@saniter.com.tr adresine mail atmanız yeterlidir.

 

Büşra Gökdemir


Kimya Mühendisi


Saniter Gıda Çevre Bilimi Ltd. Şti.


Kimya Laboratuvarı Bölüm Sorumlusu

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon