Bize Ulaşın

Hava Temizleme Cihazlarının Hava Kalitesine Etkisinin Ölçümü

  • Blog
  • Hava Temizleme Cihazlarının Hava Kalitesine Etkisinin Ölçümü

Son dönemde piyasaya havayı temizlediğini iddia eden pek çok  cihaz sunulmuştur. Bu cihazlar, havayı temizlemek için çeşitli teknikler kullanmaktadır. UV lamba, HEPA filtre gibi pek çok yolla havadaki mikroorganizmalar ortamdan uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır.

Havadaki mikroorganizmaların sayısını tespit eden cihazlarla ortamdaki mikroorganizmaların sayısı bakteri ve küf-maya olarak ayrı ayrı tespit edilebilmektedir.

Bulunulan ortamdaki havanın mikroorganizma yükünün yüksek olması alerji benzeri reaksiyonlar ortaya çıkarabilmektedir. Özellikle kapalı alanlarda uzun süre maruz kalınan ortam havası hapşırma, burun tıkanıklığı gibi reaksiyonlara neden olabilmektedir.

Eğer ortam havasını temizlediğini iddia eden cihazların sizin bulunduğunuz ortamda ne kadar etkili olduğunu öğrenmek istiyorsanız bunun için hava mikrobiyolojik ölçümü yaptırmanız gerekmektedir.

Hava temizleme cihazının bulunduğunuz ortamdaki mikrobiyolojik yükü etkin bir şekilde azaltıp azaltmadığını görmek için, ortamınızda hava mikrobiyolojik analizi yaptırabilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon